Електронний рецепт. Який алгоритм отримання ліків діє в миколаївських аптеках

9:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У миколаївських аптеках паралельно з електронними рецептами станом на квітень 2023 року продовжують відпускати ліки за паперовими. На кожний препарат лікар окремо розписує термін та спосіб прийому.

Про це розповіла Суспільному медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №4 Ольга Присяжнюк.

Зі слів меддиректорки, залишається перелік медикаментів, що можна придбати тільки за наявності рецепта.

“Рецепт стосується особливо заспокійливих. Наприклад, той самий “Адаптол” як заспокійливе, “Гідазепам”. Невеликі їх дози можна купити в аптечній мережі без рецепта. А вже на більшу дозу, там якщо “Адаптол” 500 міліграмів – аптека все ж просить рецепт. Так само і з гормональними препаратами”, — розповіла Ольга Присяжнюк.

За словами Ольги Присяжнюк, окрім нового зручного інструменту отримання рецептів, для миколаївців нічого не змінилося.

“Пацієнт може перебувати вдома. Зателефонувати може як сімейний лікар, так і медична сестра, дізнатися про стан здоров’я і проконтролювати, чи отримали, чи не отримали. Чому? Тому що, якщо пацієнт отримав е-рецепт, то статус рецепта змінюється”, — говорить медична директорка.

На кожні ліки окремо розписується термін та спосіб прийому, говорить сімейна лікарка Катерина Осипенко.

“Вводимо дані пацієнта, знаходимо його. Формуємо прийом, далі “взаємодію”, все дуже швидко відбувається. Пацієнту приходить код на телефон. І з цим кодом він може звернутися в аптеку. Зазвичай, у мене 10-15 людей на прийомі, а за рецептами звертаються від 5 до 7 пацієнтів”, — говорить Катерина Осипенко.