Експорт зерна з України проходитиме через три порти

23:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

рекорд, зерно, новости, экспорт, Украина
Експорт зерна з території України проходитиме через три порти: Одеса, Південний та Чорноморськ. Про це повідомив член української делегації на переговорах з Росією Рустем Умеров, передає Суспільне.
“Експорт проходитиме через три порти: Одеса, Південний та Чорноморськ, але в майбутньому, сподіваємося, можемо і розширити їх. Усі рекомендації морських сил, Збройних сил мають бути дотримані. Є безпечні коридори, маршрути, які ми розробили спільно з військовими, і цими маршрутами проходитимуть усі цивільні судна. Ми продаватимемо зерно всім. І всі судна, які вільно можуть дотримуватися цих рекомендацій, можуть заходити до нас”, – сказав Умеров.
Як зазначив Умеров, дотримання правил безпеки контролюватиме моніторингова група під егідою ООН. Група перебуватиме в Стамбулі.
“Жодного російського судна в наших акваторіях не повинно бути. Ми не довіряємо їм. Навіть якщо вони підпишуть угоду з ООН… Щодо цих коридортв ми розробили механізм, де ніякого контролю за цими суднами в морі не буде. Буде тільки моніторингова група працювати зі своїм мандатом, і вони тільки перевірятимуть, щоб на цих суднах не було озброєння”, – зазначив Рустем Умеров.