Експерт пояснив, як Україні стримувати РФ після повернення до кордонів 1991 року

13:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Олег Жданов

Військовий експерт Олег Жданов назвав шляхи стримування Росії, якщо вона продовжить проявляти воєнну агресію після виходу ЗСУ на кордони 1991 року. На його думку, їх два – військовий і військово-дипломатичний.

У першому випадку Україна може опинитися в такій же ситуації, в якій зараз перебуває Ізраїль. Про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

“Це буде збройний конфлікт низької інтенсивності. Він складатиметься зі збройних провокацій на кордоні та обміну вогневими ударами за допомогою різних засобів”, –пояснив Жданов.

У другому випадку, за його словами, Україна може звернутися до ООН із проханням ввести збройний контингент для миротворчої операції з розділення протиборчих сторін.

“Вони встануть на кордоні. І будь-який постріл у бік “ворога” – це постріл у бік ООН, це тягне за собою гігантські санкції, практично відсторонення країни з усіх сфер міжнародного співробітництва. Це варіант Північного Кіпру”, – додав експерт.

Експерт пояснив, як Україні стримувати РФ після повернення до кордонів 1991 року

Крім того, Жданов вважає, що влада України може запропонувати країнам-гарантам безпеки створити військову місію, яка розміститься на кордоні.

“Тоді у Росії буде вибір – або війна з цією коаліцією, або санкції від цих країн”, – висловив переконання він.

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що перемогою України стане вихід ЗСУ на кордони держави станом на 1991 рік. Однак і після цього РФ може продовжити прикордонні обстріли і запуски ракет.

Також глава ГУР вважає, що 2023 рік принесе Україні перемогу, а Росії – трансфер влади. Тоді як генерал США у відставці Бен Ходжес припускає, що Україна може звільнити окупований Крим до кінця серпня 2023 року.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон теж напророкував Україні в 2023 році перемогу у війні з Росією. Він висловив впевненість, що Путін програє.