Екскурсія до музею: побачити та дізнатись цікавинки про маяки півдня України

15:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

«У нас є наші цінності, є любов, розвиток, творчість, є те, чим ми пишаємось, є багато чого, що розповідає про нас як про певний регіон, частинку півдня, частинку України», – так вважає Руслана Сікаленко, авторка проєкту «Вогні Півдня. Люди-маяки».
6 червня у рамках роботи Краєзнавчого клубу “БібліоКліо” відбулася тематична екскурсія «Вогні Півдня. Люди-Маяки» до Музею суднобудування та флоту. Учасниками заходу стали працівники Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, вони і розповіли про цю екскурсію.
Кандидат історичних наук, завідувачка музею Тетяна Мітковська презентувала екскурсантам цікаві факти та відомості про унікальні гідрографічні споруди – маяки Півдня України. 
Співробітники бібліотеки дізналися про багато цікавинок, якими згодом поділилися з читачами, а ми ділимось з вами.
🌊 Миколаївщина за кількістю маяків може називатися столицею маяків України.
🌊 Першим маяком Миколаєва можна вважати судно-маяк, що зимував у місті, припливаючи з Кінбурну.
🌊 Козацькі «чайки» успішно долали дніпровські пороги, проходили мілини численних проток Дніпровських гирл завдяки тільки їм відомим відміткам та козацьким маякам.
 Також відвідувачі мали змогу переглянути художні роботи миколаївських митців, що виконані в різних стилях та представляють маяки в зовсім нових інтерпретаціях. Зокрема, Олесі Сайковської, Наталі Степанюк, Олександри Удовицької, Світлани Бойкової-Калюжної, Олени Коркішко, Василя Нікітіна та інших художників. Доповнюють експозицію роботи фотохудожників Олега Марчука, Олександра Єрмолаєва та Артура Самкова.