Економічне відновлення та планування післявоєнної реконструкції: Миколаїв представлено на Міжнародному форумі ЄЕК ООН

18:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

4 травня в грецькому місті Афіни в рамках Міжнародного форуму Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) відбулася сесія щодо сприяння економічному відновленню та плануванню післявоєнної реконструкції в Харкові та Миколаєві шляхом використання державно-приватного партнерства та інноваційних цифрових інструментів.

Модератором зустрічі виступили Тасос Кріекукіс, посол, дипломатичний радник мера Афін, та Гульнара Ролл, секретар Комітету з міського розвитку, житлового господарства та управління, ЄЕК ООН.

Учасники форуму говорили про практичний досвід міст Харкова та Миколаєва з відновлення інфраструктури після жорстоких атак російських терористів, підготовку до відбудови, залучення приватного сектору та використання інноваційних технологій у цьому процесі.

Нагадаємо, що пілотні проєкти зі створення генеральних планів для двох українських міст супроводжує ЄЕК ООН. Із серпня 2022 року архітектурна компанія One Works та її міжнародні експерти на безоплатній основі розробляють новий Генеральний план міста Миколаєва. ЄЕК ООН регулярно організовує тематичні семінари, які об’єднують ключових міжнародних експертів.

Під час форуму в Афінах наше місто презентував секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько.

«За європейськими мірками Миколаїв досить молоде місто. При цьому він є важливим промисловим, культурним, економічним центром України. Після повномасштабного вторгнення російських терористів місто зазнало великих руйнувань. Сьогодні перед нами стоїть серйозний виклик відбудови. Маємо скористатись шансом відбудувати краще, ніж було. Тому розробка нового генплану, що дозволить Миколаєву стати кращим, серед ключових потреб міста в довгостроковій перспективі», — зазначив Дмитро Фалько.

За його словами, від початку співпраці з компанією One Works вагомою перевагою стала діюча геоінформаційна система Миколаєва, що містить понад 31 тисячу об’єктів та більше 29 тисяч земельних ділянок. Експерти широко використовували можливості ГІС для аналізу даних, також із допомогою системи виконали ретельну оцінку збитків. За попередніми підрахунками, збитки від російської агресії складають не менше, ніж 852 млн.євро. Результати першого етапу роботи над генпланом уже були презентовані громадськості.

При цьому паралельно триває розробка пілотних проєктів відбудови міста, для реалізації яких планують використати можливості державно-приватного партнерства. Йдеться, зокрема, про реконструкцію житлового масиву для забезпечення населення доступним житлом, відновлення історичної будівлі навчального закладу — Миколаївського ліцею імені Миколи Аркаса, створення індустріального парку, розвиток зелених та прибережних зон, транспортної інфраструктури.

Місто разом із партнерами шукає інвесторів для втілення проєктів у життя. Можливості залучення іноземної допомоги для відновлення Миколаєва обговорили під час форуму.