Директор «Миколаївоблтеплоенерго» констатує слабку підготовку керуючих компаній до опалювального сезону

8:13

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Цього року у Миколаєві керуючі компанії та ОСББ демонструють слабку підготовку до опалювального сезону. Про це в ефірі телекомпанії «МАРТ» розповів директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.

«Актів готовності на зараз є 4%. Біля 60-70% пройшли гідравлічні випробування. Більше вони особливо не готувалися. Місто на них повпливати ніяк не може — після відповідної реформи це все приватний бізнес, вони вважають, що не повинні готуватися до опалювального сезону, адже це додаткові витрати, і чомусь думають, що це все примхи теплогенеруючої компанії», – каже директор ОКП.

Але, додає Логвінов, як показує практика, 95-99% всіх проблем з постачанням тепла в квартири споживачів — це проблеми внутрішньобудинкової мережі.

«Починаючи з дня старту опалювального сезону працівники нашого підприємства цілодобово знаходяться на роботі і виїжджають на заявки та на аварії. Ми пояснюємо людям, що «Миколаївоблтеплоенерго» виконало свою роботу — подало тепло до приладу обліку. Далі — це відповідальність балансоутримувача внутрішніх мереж — ОСББ, керуючої компанії чи ЖЕКу. Тому люди повинні у них спитати, чи отримали вони акти готовності, адже в тарифі на утримання будинків є підготовка до опалювального сезону. Але, на жаль, керуючі компанії та ОСББ дуже халатно до цього ставляться. Так, тепло ми подамо, але питання, чи можуть вони його прийняти і чи не буде поривів в мережах? У нас за цей тиждень телефони аварійної служби розірвані — сотні звернень або через відсутність тепла в будинках, або через пориви в мережах. Люди ж повинні отримувати якісну послугу, тому що вони сплачують за тепло», – пояснює керівник «Облтеплоенерго».

Логвінов наголошує, що тісний зв’язок в роботі керуючих компаній, ЖЕКів та постачальника тепла дуже важливий, особливо зараз, коли в місті є проблеми з водою.

Керівник ОКП також зазначає, що невиконання робіт на внутрішньобудинкових системах опалення балансоутримувачами призводить до нестабільного гідравлічного режиму у будинку – десь тепло, десь холодно, і як наслідок, люди не отримують якісну послугу. Таке нехтування комплексом робіт може мати серйозні наслідки для всіх мешканців багатоповерхівок в зимовий період.