ДСНС: як безпечно повертатися додому після деокупації

12:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На своїй Facebook-сторінці ДСНС України розмістила рекомендації для безпечного повернення додому після деокупації.

Краще за все, рекомендують надзвичайники, дочекатися офіційного дозволу на повернення від відповідних органів. У іншому разі необхідно дотримуватися низки вказівок.

Людям, що повертаються, може загрожувати реальна небезпека. Є безліч прикладів, коли ворог мінує житлові будинки, автомобілі та навіть тіла загиблих.

“Це – підступно, жорстоко та суперечить будь-яким законам. Але наш ворог – саме такий. Тож обережність має бути передусім. Ми наполегливо рекомендуємо дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС”, – вказано в повідомленні.

Якщо ви вирішили повертатися до власної оселі в деокупованому населеному пункті, вам необхідно:

  • Звернутися до місцевих органів влади, щоб отримати інформацію про обстеження вашого будинку та території навколо на наявність вибухонебезпечних предметів.
  • У разі відсутності такої інформації подати заявку на обстеження домівки спеціалістами ДСНС за номером 101 або у мобільному застосунку “Розмінування України”.
  • Завантажити додаток на свій смартфон: Android: https://bit.ly/3OeQwxg; Apple: https://apple.co/3HhV4B3.
  • Після авторизації ви зможете повідомити саперів про ймовірну загрозу у вашій оселі та в режимі онлайн слідкувати за обробленням заявки.