Доця України

12:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Можна привітати Миколаївський академічний художній драматичний театр із першою «військовою» прем’єрою! 13 жовтня директор-художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України, режисер Артем Свистун представив моноспектакль «Проста українська скіфська баба» – історію про війну, відвагу та любов на тлі “спекотного” літа 2014-го.

Цікаві декорації створила художник-постановник Олена Рикусова. Після початку війни в Україні з’явилося багато художніх творів на воєнну тематику. Але більшість із них про битви та військовослужбовців. І ось з’явився незвичайний твор «Доця» письменниці Томарі Горіха Зерня – книга про війну очима громадянського населення, яке стає “пішаками на шаховій дошці” та зазнає жахливих та несправедливих втрат…

Актриса Марина Васильєва виступила автором інсценізації та виконавицею головної (і єдиної!) ролі Доці. Можливо, у героїні немає імені, щоби кожен глядач проживши цю історію, бачив ситуацію її очима. А ім’я відволікатиме…Проте тут за кожним героєм стоїть реальна людина. Що робити в ситуації, коли ти – жінка, людина мирної професії, раптом опиняєшся у смертельній небезпеці, і тобі треба дуже швидко ухвалити рішення і щось зробити, аби самій вижити, і щоби вижили люди, які волею долі стали від тебе залежними. Рано чи пізно настає настає момент коли кожна людина розуміє, що вона не може бути просто спостерігачем на війні, що їй треба втрутитися, треба діяти!

У ситуації критичного напруження раптом вивільняється та глибинна жіноча (і навіть містична!) сила, яка була «закоркована» у Доці. Можна сказати, що вона – це «доця Донецька», «доця Донбасу». Ця актуальна вистава не тільки про героїню, вона в принципі – про всю Україну!

Игорь Ермолаев.

Фото автора.