“Доступні ліки”: як отримати безоплатні медикаменти за програмою МОЗ на Миколаївщині

22:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Понад 37 тисяч жителів Миколаївщини у 2024 році отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки”. Ініціатива від Міністерства охорони здоров’я розповсюджується на 532 медпрепарати та вироби, що пацієнти можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою.

Про це  Суспільному 22 червня розповіли у Національній службі здоров’я України.

“За п’ять років 4,7 мільйона українців отримали ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Наразі 14 803 аптечних пункти мають договори з НСЗУ на реімбурсацію”, — каже голова відомства Наталія Гусак.

Зокрема, на Миколаївщині 37 309 жителів, які мають серцево-судинні захворювання, отримали необхідні медикаменти за програмою “Доступні ліки”.

Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби?

  1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. В рецепті вкажуть міжнародну непатентовану назву препарату.
  2. З рецептом звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
  3. Показати рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, що містять потрібну чинну речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує організація.

Крім того, у програмі є ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі, додали у Національній службі здоров’я України.

Знайти аптеку з “Доступними ліками” можна за допомогою інформаційної панелі із застосуванням фільтра “Миколаївська область” або ж інший регіон, у якому проживає людина.