До Міжнародного дня котів

10:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В останній лютневий день в Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна миколаївці та гості міста зібрались на цікавий захід, присвячений темі котів в образотворчому та скульптурному мистецтві. І не випадково. Бо 1 березня відзначається Міжнародний день котів. 
За допомогою електронної презентації завідувачка відділу науково-освітньої роботи Ганна Ігорівна Макушина відкрила гостям дивовижний таємничий світ котячого мистецтва, починаючи від давнини і до наших днів. Учасники заходу познайомились з шедеврами світового живопису, скульптурами східного та західного мистецтва, картинами котів, що зберігаються в колекції музею.
Картин, що зображають кішок, написано і пишеться чимало. Більше того, деякі художники повністю присвячували свою творчість цим пухнастим створінням. Серед них можна назвати Луїса Вільяма Уейна – англійського художника – ілюстратора кінця XIX століття, славу якому принесли саме коти, Генрієтта Роннер – Книп – бельгійська художниця – анімалістка, німецький художник Франц Марк, Мін Чжень – китайський художник XVIII століття, японський художник Утагава Кунієсі та багато інших вітчизняних та зарубіжних живописців та скульпторів.
Спокій і любов, які випромінюють кішки на більшості картин передаються і людям, які на них дивляться, формують стан душевного комфорту, тому, що, як самі кішки, так і картини з їх зображенням мають магічну дію: вони заспокоюють і утихомирюють, настрій піднімається, похмурі думки випаровуються, артеріальний тиск приходить у норму, пульс нормалізується.
В Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна зберігається чимало чудових картин із зображенням кішок. Але – котів багато не буває, і на завершення заходу, музейна колекція картин кішок поповнилася ще двома. Сім’я відомих миколаївських митців Макушиних подарувала музею роботи заслуженого художника України Інни Макушиної, які Інна Викторівна писала у найкращий період своєї творчості.
Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна – на хвилі мистецтва, яке дарує радість.