
Цією інформацією поділився на свой сторінці у фб Regional Development Manager в Агенція розвитку Миколаєва Evgen Gomonjuk.

Напередодні вшанування 80-ї річниці з Дня визволення в’язнів нацистських концтаборів і закінчення нацистської тиранії в Європі, провів виховний захід у ЧНУ ім. Петра Могили на тему «Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів».
Розповів про історію його запровадження, бо саме 11 квітня 1945 року розпочалося повстання бранців у Бухенвальді і подальше звільнення концтабору американськими союзними військами. А також про першопроходьців американців, британців, іспанців та австро-угорців, які задовго до німців почали практику ув’язнення військових полонених й інтернування в табори мирного населення. Всі попередні спроби мали відомі наслідки: хвороби, голод і смерть.
Але першими трудовими таборами відзначились росіяни, створивши у 1923 році СЛОН (Соловецький табір особливого призначення) — прототип виправно-трудових таборів системи ГУЛАГу. При цьому до спорудження першого гітлерівського концтабору Дахау залишалося 10 років…
Проте табори Третього Райху виявилися найбільш смертоносними: планомірне знищення мільйонів людей тут поставили на конвеєр, наче на промислових підприємствах. Через 26 таких концтаборів та їхні філії пройшли сотні тисяч українців з числа цивільних осіб та більше мільйона українських військовополонених.
Та, на жаль, жахи Другої світової війни повторюються для України і сьогодні. Після початку жорстокого нападу росії сотні наших захисників опинилися у полоні, де змушені виживати в надзвичайно тяжких умовах. Вони повертаються додому дуже схудлими, змученими та хворими, але незломлені. Це моторошні кадри, які нагадують звільнених бранців фашистських концтаборів Майданек та Аушвіц.
Дякую Кафедра історії ЧНУ ім. Петра Могили за таку можливість зробити історичну доповідь для колег і студентів на цю чутливу тему. Та пам’ятаємо про трагічні події минулого, щоб мати силу перемагати ворога, що загрожує не лише Україні, а й усьому цивілізованому світу