Для чого Пригожина змінять на Кадирова в Бахмуті, – експерти ISW

10:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Рамзан Кадыров

Засновник російської ПВК “Вагнер” Євген Пригожин та голова Чеченської республіки РФ Рамзан Кадиров заявили про намір замінити 10 травня найманців “вагнерівців” на чеченські підрозділи “Ахмат” для продовження штурму Бахмута. Однак від зміни сил окупанти навряд чи досягнуть очікуваних результатів.

Таких висновків дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Пригожин опублікував відповідний лист голові Міноборони РФ Сергію Шойгу 6 травня, в якому йдеться про те, що “Вагнер” передасть свої позиції підрозділам “Ахмата” рівно опівночі 10 травня – саме в цей час, за словами Пригожина, бойовий час його найманців “повністю вичерпається”.

Також колишній “кухар Путіна” висловив упевненість, що “ахматівці” нібито зможуть захопити 2,5 квадратні кілометри Бахмута, що обороняють військові ЗСУ.

Кадиров, своєю чергою, заявив, що надіслав листа російському диктатору Путіну, в якому повідомив про готовність “взяти Бахмут”. Він також розповів, що чеченські підрозділи вже розробляють із Міноборони РФ стратегію щодо передачі чеченцям позицій “вагнерівців”.

Експерти ISW вважають, що Пригожин і Кадиров, ймовірно, прагнуть представити Міноборони РФ та регулярні російські війська як неефективні, і висувають умови, щоб звинувачувати військове відомство у невдачах у районі Бахмуту.

Рішення Пригожина про передачу відповідальності за Бахмут Кадирову навмисно виключає звичайні російські повітряно-десантні війська, які вже діяли на північному та південному флангах “Вагнера” навколо Бахмута, представляючи битву загород суворо як “вагнерівську”, а тепер і “ахматівську”.

В Інституті вивчення війни також звертають увагу, що в такому рішенні відображається недовіра Пригожина до російського військового командування, і він позиціонує себе як “незалежного від російського військового істеблішменту”.

Також це спроба Пригожина “зберегти обличчя” у разі, якщо його найманці не зможуть захопити Бахмут, і уникнути повторення ситуації з Соледаром, коли Міноборони РФ взяло на себе відповідальність за захоплення міста.

Кадиров, своєю чергою, міг би отримати вигоду з позитивного репутаційного ефекту від вступу до такої гучної операції за підтримки особистої популярності Пригожина.

При цьому аналітики вважають, що Пригожин і Кадиров цілком можуть звинуватити Міноборони РФ у нездатності адекватно підтримувати їхні зусилля, якщо Бахмут захопити все ж таки не вдасться.

На думку експертів ISW, потенційне розгортання “ахматівських” військ у Бахмуті могло б дещо збільшити бойову міць РФ, проте заяви Пригожина і Кадирова сильно перебільшені.

Так, припущення Кадирова про те, що “Ахмат” зможе швидко просунутися та зайняти Бахмут “за лічені години” є “типовими кадировськими хвастощами”, і ігнорує тактичну ситуацію на місцях у Бахмуті, переконані експерти.