Дістатися з рф на український півострів Крим зараз надзвичайно ризиковано

12:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“Рейкова війна”, яка зараз повним ходом іде в Росії, перекинулася і на окупований Крим. Після диверсії, в результаті якої було зупинено залізничне сполучення із Севастополем, окупанти різко перейнялися “питаннями безпеки”.

Ситуацію прокоментували журналісти видання OBOZREVATEL.

18 травня під Сімферополем зійшов із рейок потяг, який заблокував шлях до бази Чорноморського флоту Росії. Окупаційна влада заявила, що це сталося внаслідок “втручання сторонніх” – тобто підриву. Рух поїздів було зупинено.

І це вже не “просто” підпали обладнання, які зараз масово відбуваються у різних регіонах рф, а серйозний інцидент, який став дзвіночком для загарбників.

На російських ресурсах одразу ж зробили припущення, що диверсія під Сімферополем, а потім і “атака безпілотників ЗСУ” (яка нібито сталася того ж дня, а ціллю була залізнична інфраструктура, що сполучає Крим із Херсонською областю) говорять про “намір українських підрозділів порушити логістику на Херсонському та Запорізькому напрямках”...

З того часу, як у жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту сталася “бавовна”, окупаційна влада заборонила заїжджати на нього вантажним автомобілям. Незважаючи на обіцянки ось-ось запустити повноцінний рух, цього так і не сталося. А тепер віце-прем’єр росії Марат Хуснуллін заявив пропагандистським ЗМІ, що цього не буде в найближчому майбутньому.

“Ми це питання розглядали. Ба більше, ми планували запустити. Але зараз з огляду на безпеку вирішили поки що цього не робити, бо постійно є спроби провокацій та впливу на Кримський міст. Тому поки є ці спроби і враховуючи, що у нас є гарантований сухопутний коридор (через інші окуповані території України. – Ред.), плюс у нас не припиняє роботу поромна переправа, все-таки ми спільною комісією з усіма органами безпеки, які за це відповідають, вирішили наразі вантажні машини не пускати мостом”, – заявив Хуснуллін.

Тож найбільш швидкий і безпечний варіант (так вважалось раніше) дістатися з рф на український півострів зараз є надзвичайно ризикованим. Фактично окупанти розписалися у неможливості захистити стратегічний об’єкт, що викликало емоційне обговорення росіянами у соціальних мережах А з огляду на останній підрив залізниці – реакція була, скажімо так, дуже бурхливою.

До речі, зараз усі великовантажі потрапляють до Криму на поромі, проте якщо море штормить, то переправа не працює – звідси великі затримки. “З того часу, як підірвали Кримський міст, ціни на перевезення в АРК із Росії зросли більш ніж у два рази”, – повідомив співрозмовник OBOZREVATEL на півострові.