Державна зрада. До 15 років позбавлення волі засудили миколаївця

23:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві до 15 років позбавлення волі засудили 48-річного місцевого мешканця. Чоловіка звинувачують у державній зраді, поєднаній з виправдуванням збройної агресії РФ та незаконному поводженні зі зброєю. Станом на 12 квітня чоловік перебуває під вартою. Вирок ще не набув законної сили, оскільки є час на його апеляційне оскарження.

Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

Прокурори довели, що чоловік добровільно сприяв державі-агресору.

“У травні 2022 року чоловік надіслав адміністратору Телеграм-каналу, створеного представниками спецслужб РФ, повідомлення, в якому заявив про себе та про свої наміри співпрацювати з окупантами, на що отримав згоду. Він почав отримувати завдання щодо передачі всієї наявної в його розпорядженні інформації військового та оборонного характеру в Миколаєві та області”, — йдеться в повідомленні.

Упродовж травня — липня 2022 року, за інформацією прокуратури, чоловік надіслав щонайменше дев’ять повідомлень про місця перебування в Миколаєві підрозділів та техніки ЗСУ з можливістю їх ідентифікації на місцевості для нанесення надалі ракетно-артилерійських ударів.

“Громадянин поширював матеріали, в яких міститься виправдовування та визнання правомірною збройна агресія РФ проти України, а саме: відеозвернення до жителів України від імені представників держави-агресора, в яких автори представляють свої дії на території України “необходимой мерой при осуществлении специальной военной операции”, — повідомляють у прокуратурі.

За інформацією прокурорів, під час обшуку у чоловіка була вилучена стрілецька вогнепальна зброя — автомат Калашникова та 270 набоїв до нього.