Дерево-Життя: у кожного – своє

23:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

24 травня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  відбувся майстер-клас розпису по тканині “Рушникові візерунки” при підтримці простору “Вільна”.

Для проведення цього заняття Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила двох майстринь – Лесю Сайковську і Олену Коркішко, які запропонували учасницям створити розписну серветку у вигляді рушника.

За основу композиції був обраний найпоширеніший оберіг народного мистецтва – Світове Дерево-Життя. Це одночасно модель Всесвіту, людини та родини. Такий символ можна побачити у вигляді квітучого дерева або пишної квітки у декоративному вазоні майже в усіх видах народного мистецтва.

“Завданням було зобразити власне Дерево-Життя, аби воно стало потужним оберегом для оселі. Для цього знадобилася біла тканина, пензлики та акрилові фарби. За допомогою олівця панянки намалювали композицію на папері та перенесли її на тканину. Майстрині Леся та Олена запропонували два види розпису: барвисту “петриківку” та синьо-блакитну “таврійку”, –  розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

Починаючі майстрині з натхненням відтворювали графічні малюнки в кольорах: ягоди, розлоге листя, вазони, півники і голубки, квіти, колосся та хвильки. Верхівку Світового Дерева обов’язково прикрашала найкрасивіша квітка – символ процвітання і відновлення.

Майстер-клас пройшов у тиші, адже кожна з учасниць занурилася у магію знаків та символів. Коли творчий процес завершився, то усі побачили розмаїття оберегів які обов’язково принесуть щастя, здоров’я, мир та благополуччя у родини.