День степу – це суто українське унікальне свято

21:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

30 травня щорічно святкується День степу в Україні. Ініціаторами свята були учасники міжрегіонального наукового семінару «Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей», який відбувся 1 березня 2017 року в Оргуському інформаційному центрі.
 Символічно, що ініціатива про відзначення цього дня була висунута у 2017 році учасниками міжрегіонального науково-практичного семінару “Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей”. Ці регіони вже тоді суттєво постраждали від розпочатої росією війни.
Також створенню свята сприяло святкування у тому ж році 90-річчя створення заповідника «Кам’яні могили», який є традиційним символом охорони степів в Україні. Учасники семінару проголосували за щорічне проведення у національних природних парках наукових конференцій з охорони степових ландшафтів.
Це суто наше унікальне свято, адже близько 50% території України – це степи та лісостепи. Територією України пролягає найбільша у світі зона степів, яка називається “Великий Степ”.

Вона простягається від румунської Добруджі через Україну і тягнеться до хребтів Алтаю, Копетдагу і Тянь-Шаню, маючи площу понад 2 мільйони квадратних кілометрів.

⠀ Після повномасштабного вторгнення до списку постраждалих додалося ще кілька областей. Особливо важкою є ситуація на Херсонщині. Зокрема, у найвідомішому степовому заповіднику України – Асканія-Нова, який вже понад рік знаходиться під окупацією. Наразі там все частіше виникають небезпечні ситуації – пожежі, спорудження фортифікацій, розташування військової техніки та ін. Все це негативно впливає на флору і фауну.

Щоб зберегти унікальні і неповторні степові екосистеми, державу після перемоги чекає багато роботи.

Ковила – візитівка українського степу.