Данія надіслала команді Дональда Трампа приватні пропозиції щодо зміцнення безпеки в Гренландії — Axios із посиланням на джерела.
В особистих повідомленнях радникам Трампа Данія висловлювала готовність обговорювати, зокрема, збільшення військової присутності США на острові. Але не його продаж.
Таким чином уряд країни прагне переконати новообраного президента США, що безпекові питання Вашингтона можна вирішити, не претендуючи на Гренландію.
США вже мають військову базу в Гренландії та угоду з Данією від 1951 року про оборону острова, в рамках якої можна обговорити збільшення чисельності американських військ.
Напередодні прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та її гренландський колега Муте Егеде зустрілися в Копенгагені, щоб обговорити ситуацію, що склалася.
На пресовій конференції за підсумками переговорів Фредеріксен і Егеде висловили готовність поговорити з Трампом.