Чи чекати українцям відключень електрики: відповідь “Укренерго”

15:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

тарифы на электроэнергию, Украина, электроэнергия, тариф, свет, новости,

В Україні дефіцит в енергетичній системі спостерігається вже зараз, але лише у вечірній час. Проте відключення світла громадянам – остання міра, яку можуть застосувати.

Справа в тому, що в Україні в травні стартували масштабні ремонтні роботи на атомних енергоблоках, по цій причині в енергосистемі кілька днів спостерігається дефіцит потужності. Про це розповів у етері телемарафону глава “Укренерго” Володимир Кудрицький (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця новини).

“Дефіцит, який може бути впродовж літа, не означає відключень споживачів. Його можна врегулювати кількома способами, і відключення споживачів – останній у переліку за пріоритетністю. Найбільш очевидним способом збалансування української енергосистеми є імпорт електроенергії з країн Євросоюзу”, – сказав глава правління компанії.

Раніше в “Укренерго” заявили, що літній пік споживання електроенергії в Україні у 2023 році буде пов’язаний із більшими ризиками, ніж зазвичай. Це пов’язано із серйозними ремонтами інфраструктури, які у певні моменти співпадатимуть із сезонним підвищенням споживання.

Масивні ракетні та дронові нальоти, здійснені російськими військами ввечері та вночі територією України, не викликали нових пошкоджень основної енергетичної інфраструктури країни. Однак результатом цих атак стали пошкодження у системах розподілу енергії, особливо у Хмельницькій області.

У зв’язку з цим енергетики просять населення вжити заходів та допомогти балансувати енергосистему, щоб не було відключень.