Чоловіків – на фронт, дружинам – кримінальна стаття: військове керівництво РФ придумало ноу-хау для боротьби зі скаргами родин “мобіків”

10:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Військове керівництво Росії придумало спосіб боротися з численними скаргами з боку сімей військовослужбовців РФ. Дружинам солдатів загрожує кримінальна стаття та перевірка особи за фактом дискредитації “СВО”.

Про це повідомляє Telegram-канал “Досье шпиона”. Нещодавно мобілізованих у РФ відправляють до Луганської області без підготовки.

“Дуже знаковий інцидент стався з мобілізованими військовослужбовцями полку територіальних військ Курської області”, – йдеться у повідомленні.

Як заявляється в джерелі, в Росії мобілізують чоловіків, які не мають військового досвіду. Їм було обіцяно, що вони проходитимуть службу на території Курської області й виконуватимуть завдання щодо забезпечення безпеки державного кордону.

“Але завдяки особливій магії, якою володіють командири підрозділів ЗС РФ, вчорашніх бійців Курського полку ТерВ у терміновому порядку було перекинуто на Луганський напрямок для подальшого формування штурмових загонів у складі місцевого армійського корпусу”, – пояснили в джерелі.

Мобільні телефони у мобілізованих вилучили, тому повідомити рідних про свою подальшу долю військовослужбовцям не вдалося. Також перестали відповідати на дзвінки від рідних і командири мобілізованих.

Варто зауважити, що особисті справи військовослужбовців так і залишились у Курській області, офіційно вони нікуди не їхали. Це значно ускладнить будь-які процедури для сімей мобілізованих у разі їхньої загибелі.

“Дружини військовослужбовців, обурені ситуацією, що склалася, записали відеозвернення, де докладно виклали факти того, що сталося, і опублікували його на сторінці Курського пабліка “ВКонтакте”. Вони зажадали від військового керівництва розібратися в ситуації і повернути їхніх чоловіків назад у Курську область. Також дружини військовослужбовців заявили, що на подружжя чиниться тиск і що їх змушують підписувати контракт із ЗС РФ. У відеозверненні взяло участь 17 дружин військовослужбовців”, – ідеться у джерелі.

Ймовірно, вони сподівалися на особисту зустріч із місцевим керівництвом для вирішення цієї проблеми. Але місцеві військові вирішили піти іншим шляхом.

Власне, зустріч влаштували. Тільки замість слів “заспокоєння” жінкам повідомили, що факти публічних звернень під час “СВО” є неприпустимими.

Ба більше, дружинам військовослужбовців повідомили, що місцеві правоохоронні органи проведуть перевірку на наявність у діях жінок ознак злочину, передбаченого ст. 280.3 КК РФ “Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил РФ із метою захисту інтересів Російської Федерації та її громадян”.

Тож за публічний прояв громадянської позиції дружинам військовослужбовців загрожує штраф, арешт або позбавлення волі на строк до 5 років.