Через війну в Україні світу загрожує пекло на землі – ООН

9:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Барселона, протесты
epa07923546 Spanish National Police officers during a protest called for by the so-called Committees for the Defense of the Republic (CDR) in downtown Barcelona, Catalonia, Spain, 15 October 2019, against the sentence ruled by Supreme Court on 'proces' trial'. Demonstrators are blocking some roads in Catalonia against the court's decision. The Spanish Supreme Court on 14 October 2019 issued a fresh European arrest warrant for the deposed former president following its sentencing of former Catalan Vice President Oriol Junqueras to 13 years in jail for sedition and misuse of public funds. Several other political leaders were also handed multi-year prison sentences for their roles in holding a failed independence vote in 2017. EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Через війну, що триває в Україні, та блокаду експорту зерна світу загрожує пекло на землі. Про це заявив директор Світової продовольчої програми ООН Девід Бізлі, пише The Guardian.

“Ще до української кризи ми зіткнулися з безпрецедентною глобальною продовольчою кризою через СOVID-19 та зростання цін на пальне. Тоді ми думали, що гірше вже бути не може, але ця війна руйнівна. Це дуже, дуже страшний час… Нам загрожує пекло на землі, якщо ми не відповімо негайно. Найкраще, що ми можемо зробити прямо зараз, – це покласти край цій чортовій війні між Росією та Україною та відкрити порти”, – сказав він.
За його словами, якщо криза не буде вирішена, це призведе до голоду, дестабілізації та масової міграції.
Бізлі нагадав, що після економічної кризи 2007-2009 років у 48 країнах світу спалахнули заворушення, оскільки ціни на сировинні товари та інфляція зросли. При цьому сьогоднішні економічні фактори “набагато гірші за ті, які ми спостерігали 15 років тому”, зазначив представник ООН.
“Ми вже спостерігаємо заворушення у Шрі-Ланці та протести в Тунісі, Пакистані та Перу, і у нас була дестабілізація у таких місцях, як Буркіна-Фасо, Малі, Чад… Це лише ознака майбутніх подій”, – констатував Бізлі.
ООН отримує 40% пшениці для своїх програм з надзвичайної продовольчої допомоги з України.
Як відомо, ООН працює над угодою, яка включає розблокування експорту українського зерна морським шляхом, а також доступ до світових ринків російських продуктів харчування та добрив. Переговори про розблокування українського зерна поки що йдуть безуспішно.