Через подорожчання пального українці будуть платити більше за все, від хліба до транспорту

19:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Найбільше від підвищення цін на пальне постраждають ті, хто змушені користуватися дизельними генераторами через відключення світла. А українці будуть просто платити більше за все – хліб, транспорт та послуги лікарів, каже голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

Він зауважив, що підвищення акцизів на пальне – це масований тиск на малий та середній бізнес, а також на незахищені прошарки населення. Той бізнес, який виживе, просто перекладе свої затрати в ціну. А той, хто втратить конкурентність – закриється і звільнить персонал.

“Йде масований тиск на малий та середній бізнес, і незахищені прошарки населення. Це очевидно. З однієї у нас сторони війна, а з іншої сторони – економічна війна. Звісно, бізнес просто так не здасться і буде намагатися виживати. А як? Бо він буде транслювати ці податки, мита і все, що стосується затратної частини, у ціну”, – пояснив Соболь.

За його словами, споживачі будуть за все платити дорожче – за хліб, за проїзд у транспорті, за послуги лікаря і т.д. Ну а ті, чиї продукти і послуги стануть неконкурентними – змушені будуть закритися.

Він наголосив, що пальне у Європі вже коштує дешевше, ніж в Україні, тож будь-які аргументи щодо того, що збільшення акцизів вимагає ЄС, втрачають свою актуальність.

“Ціни в Європі на пальне нижчі, ніж в Україні. Яке розпорядження Євросоюзу може таке вимагати? Тобто, Євросоюз, дотуючи українську державу, будучи свідомим того, що Україна не може як самостійний міжнародний партнер сьогодні виконувати зобов’язання не те що міжнародні, а й внутрішні, змушує нас підвищити акцизи? Це абсурд”, – наголосив Соболь.