Бундестаг запустив постачання військової допомоги для України

11:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен заявила, що Бундестаг запустив постачання військової допомоги для нашої країни у вигляді ексклюзивних систем протиповітряної оборони IRIS-T. Перші постачання очікуються вже найближчими тижнями та до кінця поточного року.

Про це дипломатка розповіла в інтерв’ю Європейська правда. Принциповою особливістю цієї підтримки є те, що IRIS-T немає на озброєнні міноборони самої Німеччини.

“У Бундесверу їх немає. Не знаю, чи правильно я відповім, але ми всередині НАТО і протиповітряна оборона навколо нас. Коли я була в Польщі, я бачила всі ці Patriot та інші, у Німеччині я їх ніколи не бачила”, – пояснила Фельдгузен.

Вона додала, що зараз запущено виробничі потужності і вже у жовтні Київ отримає першу партію ППО. Ще одну в Берліні сподіваються відправити до кінця 2022 року, всього Бундестаг схвалив чотири пакети з IRIS-Т.

“Ще два будуть відправлені в Україну наступного року. Це залежить не від політичної волі, там рішення чітко ухвалене. Це новітні системи, але ланцюг постачання для виробництва ускладнено”, – зазначила Фельдгузен.

Система IRIS-T SLM має дальність дії 40 км та висоти до 20 км. За допомогою цього типу ППО можна збивати бойові літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, дрони, протирадіолокаційні ракети.