Буде створений фонд, який допоможе “вразливим країнам” впоратися з кліматичними катаклізмами

13:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Учасники саміту ООН з питань клімату COP27 в Єгипті домовились відшкодовувати збитки через кліматичні зміни для країн, що розвиваються та найбільше страждають через зміни клімату.

Про це повідомляє The New York Times.

Дипломати з майже 200 країн  20 листопада завершили двотижневі кліматичні переговори, погодившись створити фонд, який допоможе “вразливим країнам” впоратися з кліматичними катаклізмами, які посилюються викидами багатих країн.

“Рішення про виплати збитків, спричинених глобальним потеплінням, стало проривом в одному з найбільш спірних питань на кліматичних переговорах ООН. Понад три десятиліття країни, що розвиваються, вимагали від багатих і промислово розвинутих держав компенсації за руйнівні шторми, хвилі спеки та посухи, пов’язані з підвищенням температури”, — зазначає видання.

“Вторгнення Росії в Україну сколихнуло світові ринки продовольства та енергоносіїв, розпалило інфляцію та спонукало деякі країни спалювати більше вугілля та інших альтернатив російському газу, загрожуючи підірвати кліматичні цілі”, — додає NYT.