Буданов спрогнозував, що відбуватиметься на фронті

10:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов на тлі виведення ЗСУ з Авдіївки Донецької області визнав важку ситуацію на фронті. Про це голова військової розвідки України заявив в інтерв’ю The Wall Street Journal.

При цьому Буданов зазначив, що у Росії теж є проблеми. Так, за його словами професійна російська армія була в основному знищена в перший рік вторгнення. Зараз Росія відправляє на “м’ясні штурми” непідготовлених мобілізованих.

За словами керівника ГУР, Росія використовує більше артилерійських снарядів, ніж може виготовити. Крім того, окупанти припинили бити по Україні ракетами через скорочення поставок.
На думку Буданова, Росії буде важко досягти своєї головної стратегічної мети – захоплення всіх східних територій Донецької та Луганської областей цього року. “У них немає сил”, – зазначив він.

За словами очільника ГУР, російській армії знадобилося майже два роки важких штурмів з початку повномасштабного вторгнення, щоб взяти Авдіївку.  “Це успіх великої могутньої російської армії?” – іронічно запитав він.
Західні чиновники та аналітики називають заяви Буданова оптимальним сценарієм для України цього року. Якщо Україна зможе вести розумну оборонну битву, виснажуючи російські сили, одночасно відновлюючи власні сили, вона може розпочати ще один контрнаступ у 2025 році
“Чи будуть вони (партнери – ред.) готові забезпечити нас озброєнням та боєприпасами на весь рік, поки ми будемо готуватися до нового контрнаступу, чи ні? Цікаве запитання”, – сказав голова військової розвідки України.