Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Горизонтальний» охороняється законом

11:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Завершено роботи зі встановлення на місцевості меж ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб Горизонтальний». Сформовано витяг з Державного земельного кадастру про обмеження у використанні земель. Про це повідомило управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА.
Цей об’єкт природно-заповідного фонду розташований у Корабельному районі Миколаїва, в парку «Дружба». Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Горизонтальний» площею 0,05 га оголошена рішенням Миколаївської обласної ради від 9 березня 2023 року № 9 «Про оголошення територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення – ботанічних пам’яток природи і ландшафтних заказників».
Дуб звичаний, або черешчатий має нетипову крону, що сформована горизонтально до поверхні землі, тому за деревом закріпилася назва “Горизонтальний”. Висота дерева становить 9,5 м, діаметр крони – 20 м, обхват стовбура – 250 см (на висоті 80 см), вік дерева – 56 років.
Встановлення на місцевості меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється на виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та є одним із пріоритетних заходів Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2021-2027 роки.