Про це розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
За його словами, серед іншого, борги населення не дозволяють комунальникам проводити ремонти, а також мотивувати співробітників.
“За моїми особистими розрахунками, заборгованість може становити до 130 млрд грн. Це вкрай серйозна сума… Це невиконані капітальні ремонти, невиплачені преміальні надбавки тощо.
Більшість комунальних підприємств, маючи борг, вже закладають в основу формування економічної вартості тарифу борги попередніх періодів. І виходить, що ці борги безпосередньо впливають на тарифну політику, яку формує підприємство, на зростання тарифів», – пояснив Попенко.
Щодо самого зростання тарифів, то експерт нагадав: у законі, ухваленому влітку минулого року, чітко прописано кілька тарифів, які не можна піднімати. Йдеться про гаряче водопостачання, опалення та розподіл газу.
“Тому ми чуємо вже багато голосів, які кажуть, що в найближчому майбутньому на нас чекає підвищення тарифів на електроенергію і, можливо, на газопостачання”, – зазначив експерт.
Попенко припускає, що підвищення може статися вже у квітні. Проте уряд ще не приймав жодних офіційних рішень із цього приводу. У Кабміні визнають: підвищення тарифів необхідне, хоч і може спричинити невдоволення у споживачів. Однак там впевнені, що адресні субсидії для незахищених верств населення здатні нівелювати соціальну напругу.