Бойовики обстріляли власні позиції, щоб звинуватити українських військових у провокаціях — ЗСУ

16:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Боевики, новости, война, обстрел, провокация, ОРДЛО, ВСУ, Пикузы, Бойовики, новини, війна, обстріл, провокація, ОРДЛО, ЗСУ, Пікузи

Окупанти відкрили вогонь з важкого озброєння по власних позиціях в районі населеного пункту Пікузи з метою звинувачення українських військ у використанні важкого озброєння та створення картинки для російських пропагандистських ЗМІ. Про це повідомляє ОТУ Схід у Facebook.

 – Зокрема, близько 04:00 розпочався обстріл позицій українських захисників в районі населеного пункту Водяне з напрямку населеного пункту Заїченко. За даними розвідки, одночасно з цим були зафіксовані розриви у районі населеного пункту Пікузи. Це свідчить про те, що окупаційні сили намагаються видати обстріл своїх позицій за вогонь у відповідь наших військових, — йдеться в повідомленні.

Зазначено, що такими діями загарбники вкотре продемонстрували своє цинічне та байдуже ставлення до життя й здоров’я мирних мешканців.

 – Слід зазначити, що противник продовжує свої пропагандистські методи ведення інформаційної війни з метою звинувачення Збройних Сил України в обстрілах цивільного населення, приховуючи цим власні підступні дії, — додали в ОТУ Схід.

На тлі стягування російських військ до кордону України бойовики 17 лютого різко збільшили кількість обстрілів на Донбасі: з початку року штаб ООС зазвичай фіксував від двох до п’яти порушень режиму тиші, а 17 лютого ворог здійснив 60 обстрілів.

Бойовики оголосили про евакуацію мешканців окупованих територій нібито через те, що ЗСУ готують «наступальну операцію» на Донбасі. У керівництві України це спростували та наголосили, що ніколи не віддадуть такий наказ і не реагуватимуть на провокації.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України заявили, що «евакуація» жителів ОРДЛО має вигляд підготовки до провокації, оскільки реальних причин для евакуації немає.