Блекаут в Одесі: критичну інфраструктуру підключили до енергопостачання, в “Укренерго” дали невтішний прогноз.

22:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Одесі після аварій на енергооб’єкті критичну інфраструктуру вдалося підключити до енергопостачання. Ситуація складна, суттєві обмеження продовжуватимуться як мінімум 4 та 5 лютого, не виключаються й подальші масові відключення світла.

Про це на брифінгові в Ukraine Media Center увечері в суботу, 4 лютого, повідомив голова правління НАК “Укренерго” Володимир Кудрицький. Він нагадав: цього дня рано-вранці сталася аварійна ситуація на підстанції, яка призвела до загорання важливого обладнання. Воно забезпечувало подачу електрики для міста Одеса й Одеського району, але тепер його “фізичний ресурс добіг кінця”.

“Зараз діють дуже серйозні обмеження в енергозабезпеченні через цю ситуацію. Як тільки стало відомо про цей випадок, ми одразу виїхали до міста… Щоб вирішити, яким чином, по-перше, відновити надійне енергопостачання міста та області та, по- друге, поки воно буде відновлюватися, які кроки ми можемо разом зробити для того, щоби полегшити цю ситуацію й щоби максимальну кількість споживачів в Одесі заживити, зменшити періоди перерв в енергопостачанні”, – сказав голова правління “Укренерго”.

Заявляється, що поки що вказаний регіон будуть заживлювати за рахунок енергопостачання на півночі й півдні області.

Енергетики сподіваються, що ремонт дозволить вийти на графіки подачі світла дві години через шість.

Критична інфраструктура міста (системи водопостачання, водовідведення, теплозабезпечення) вже з електрикою.

За словами голови Одеської ОВА Максима Марченка, без світла залишилися 500 тисяч осіб. На своєму Telegram-каналі о 16:45 він повідомив, що “пошкодження комплексні й дуже важкі, тому зараз давати якісь прогнози щодо завершення ремонту поки що рано”.

Кудрицький зазначив, що всі три підстанції, які працюють для Одеси та області, з 10 жовтня 2022 року по кілька разів зазнавали російських ударів (і ракетами, і дронами-камікадзе). “Ми втратили дуже багато обладнання… У результаті цього в нас, звичайно, сильно знизилася надійність живлення регіону”, – пояснив він.

Попередньо, підключення газотурбінної електростанції потужністю 25 МВт зі США може зайняти тижні.

В Одесі станом на 17:00 працювали у штатному режимі 156 “Пунктів незламності” комунальної власності (інші – за графіком роботи). Пункти відвідало вже 2400 осіб.