Без “побєдобєсія”, але не зраджуючи традицій: миколаївці несуть квіти до меморіалу Ольшанцям

12:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Памятник героям-ольшанцам в Николаеве, День победы, День освобождения Николаева (с) Фото - Алексанжр Сайковский, ВН
SONY DSC

У вівторок, 9 травня, в Україні мали відзначати 78-ті роковини перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, однак повномасштабний напад Росії на Україну змінив ставлення українського народу до цього свята. Тепер українці вшановують пам’ять загиблих у Другій світовій у День пам’яті та примирення 8 травня.

Незважаючи на це, деякі жителі Миколаєва зберегли традицію покладання квітів до меморіалу героям-визволителям 68-ми десантникам загону Костянтина Ольшанського саме 9 травня, повідомляє «Новини-N».

Традиційної ходи «Безсмертного полку» центральними вулицями міста не було, хоча окремі небайдужі до цієї дати миколаївці по старій пам’яті принесли з собою старі фото родичів. Містяни почали приходити до меморіалу з 9 ранку, щоб покласти квіти та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні.

Містянка Валентина розповіла, що продовжує відзначати 9 травня, оскільки в Великій Вітчизняній війні боролися її рідні люди і пам’ять про них дуже важлива. Її думку розділили ще кілька десятків миколаївців, котрі періодично підходили до пам’ятника.

Жодних офіційних заходів за участю керівництва області та міста сьогодні не заплановано.

У понеділок, 8 травня, в День пам’яті та примирення перші особи Миколаєва вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.