Байден приїхав із неоголошеним візитом до Києва

13:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Джо Байден, Владимир Зеленский

Президент США Джо Байден приїхав із неоголошеним візитом до Києва. 

У соцмережах з’явилося відео, як Джо Байден йде разом із президентом Володимиром Зеленським Михайлівською площею. Там вони вшанували пам’ять загиблих героїв України.

Трохи пізніше Зеленський підтвердив візит Байдена:

“Джозеф Байден, вітаю у Києві! Ваш візит – це дуже важливий прояв підтримки для всіх українців”, – написав він у Telegram.

Зазначимо, що візит Байдена відбувається під час повітряної тривоги. Російські агресори вкотре підняли в повітря з аеродрому в Білорусі літаки МіГ-31, які є носіями гіперзвукових ракет Кинджал.

Цей візит до України став першим для Байдена у ролі президента США. При цьому він шість разів приїжджав до нашої країни, коли обіймав посаду віце-президента США – востаннє у січні 2017 року.

Український президент Володимир Зеленський та президент США Джозеф Байден під час зустрічі у Києві обговорять перебіг бойових дій та подальші заходи, спрямовані на підтримку України. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента у понеділок, 20 лютого.

Вказано, що Зеленський зустрівся із Байденом у Маріїнському палаці. Після представлення членів української та американської делегацій президенти України та США поспілкувалися у форматі віч-на-віч.

Зеленський зазначив, що візит Байдена – надзвичайно важливий сигнал підтримки для України та українців, а також наголосив, що особисто Байден та все американське суспільство від початку розв’язаної Росією повномасштабної війни були разом з Україною.

“Перший телефонний дзвінок із підтримкою України був із Білого дому. Дякую за ваше лідерство. Дякую також за двопартійну підтримку, за підтримку з боку Конгресу”, – зазначив він.

Зеленський повідомив, що говоритиме з президентом США про ситуацію на фронті, а також про український народ, який переживає дуже тяжкі часи.

“Що ми маємо зробити, щоб зупинити війну, щоб мати успіх у цій війні, зробити Україну ще сильнішою і як перемогти цього року”, – розповів він.

У свою чергу Байден наголосив на важливості своєї присутності сьогодні в Україні, яка демонструє підтримку з боку США незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

“Я думаю, що було б критично важливо не залишити жодного сумніву в тому, що США підтримують Україну у її війні проти жорстокої агресії”, – зазначив він.

Президент США розповів про намір обговорити, як Америка та союзники можуть ефективно допомогти Україні у боротьбі за свободу та незалежність. Він також передав вітання від членів Конгресу. За словами Байдена, на них справив сильне враження нещодавній виступ Зеленського у Конгресі.

Він також зазначив, що радий знову відвідати Київ.

“Багато чого змінилося з часу останньої поїздки. Відбулися жахливі речі, вторгнення, але водночас українці проявили себе так, як дуже мало народів проявляли себе у своєму захисті. І вони допомогли нам зрозуміти значення демократії”, – наголосив Байден.