Австрія долучилася до ініціативи ЄС Небесний щит

9:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Нейтральна Австрія у вівторок, 28 травня, підписала меморандум про взаєморозуміння щодо програми протиповітряної та протиракетної оборони Європейський небесний щит (ESSI або Sky Shield), завершивши офіційне приєднання до цієї європейської ініціативи. Про це повідомляє австрійське інформагентство APA.

“Як було оголошено раніше, Австрія приєдналася до ініціативи з протиповітряної оборони Небесний щит. У вівторок міністр оборони Клаудіа Таннер підписала у Брюсселі відповідну декларацію про наміри з Німеччиною. Ініціатива Небесний щит – реакція на напад Росії на Україну і має на меті створити сильнішу парасольку протиповітряної оборони над Європою”, – йдеться у повідомленні.

Підписання Memorandum of Understanding відбулося на полях зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС, під час якої також обговорювалися пропозиції Єврокомісії щодо посилення європейської обороноздатності та оборонної промисловості.

За словами Таннер, Австрії, як нейтральній державі, “абсолютно необхідно захистити себе від загроз із повітря” і “захистити австрійців від безпілотників і крилатих ракет”. Вона заперечила, що приєднання Австрії до цієї європейській ініціативи ППО нібито порушує нейтралітет країни, як це стверджують політики австрійської правовопопулістської партії, й наголосила, що “нейтралітет має бути захищено усіма доступними засобами”.