Авіаносний крейсер РФ «Адмірал Кузнєцов», збудований в Миколаєві, перебуває в аварійному стані

11:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Єдиний російський авіаносець – важкий авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов», збудований на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві протягом 1982-90 рр., сьогодні перебуває в аварійному стані. Наразі судно знаходиться на 35-му судноремонтному заводі (Мурманськ).

Щоб продовжити ремонтні роботи, нещодавно було прийнято рішення про переведення корабля із сухого доку до одного з причалів судноремонтного заводу. Втім, ще на стадії підготовки до переміщення з’ясувалось, що крейсер взагалі не здатен переміщуватися власним ходом.

Відтак, була здійснена спроба переміщення за допомогою кількох буксирів. Однак це також виявилось неможливим через критичний стан корпусу корабля. Спеціалісти-судоремонтники попередили, що стан «адмірала кузнєцова» в принципі не дозволяє спускати його на воду, адже він з високою долею вірогідності перекинеться на бік і потоне.

Тим часом військові та суднобудівники РФ намагаються перекласти один на одного відповідальність за доведення до критичного стану єдиного російського авіаносця.