Аура Світлани Бойкової-Калюжної: надія та віра

11:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Двадцять восьмого квітня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка «Берегиня надії» художниці Світлани Бойкової-Калюжної.

Це сьома виставка з творчого циклу «Берегині України», учасницями якого є миколаївські майстрині культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса». Мета цього проєкту – знайомити глядачів з творчістю жінок міста-героя Миколаєва. Авторкою даного проєкту є директорка Центральної бібліотеки Інга Хоржевська.

Надія – одне з основних людських почуттів. Коли нам не вистачає сили боротись, і починає пригнічувати зневіра, саме тоді виникає рятівне відчуття, що усе обов’язково обернеться на краще. Надія, немов Берегиня, приносить захисний спокій у бентежні моменти нашого життя.


Світлана Бойкова-Калюжна народилася у 1971 році в м. Риддер (Східний Казахстан). Навчалась у міській дитячій художній школі, згодом вступила до Миколаївського коледжу технологій та дизайну. З 2016 року навчалась у Київському університеті культури на кафедрі дизайну. У 2020 році пройшла (заочно) підвищення кваліфікації з дизайну у Миколаївському університеті кораблебудування, спеціальність «Веб-дизайн». Паралельно працювала керівником гуртка «Народні ремесла» у Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району.

На даний час Світлана працює художником в Обласному палаці культури. Багато уваги приділяє роботі в різних напрямках мистецтва, вивчає українські традиції та елементи обрядовості. У творчості художниці відчувається гармонійне поєднання культурної народної спадщини з сучасним поглядом на світове мистецтво.


З початку війни Світлана продовжує займатися творчістю. З допомогою образів звичайних українських жінок та буяння квіткового розмаю художниця віддзеркалює свою надію на відродження і процвітання України. Жінка, як символ Берегині, а квіти – відновлення живого.

У 2022 році Світлану було обрано до арт-резиденції «Аура міста» м. Свалява Закарпатської області. Два тижні вона творчо працювала, створюючи серії картин для благодійного аукціону на користь ЗСУ. Також художниця взяла участь у виставці-аукціоні арт-плакату в стилістиці національного українського розпису, організованій онлайн-музеєм «UA. Heritage”. Представлені там  роботи Світлани відправились у непросту подорож Україною: Бахмут, Балаклія, Ізюм.

Для благодійних аукціонів в Італії та Франції нею було створено серії традиційних ляльок-мотанок з надією у нашу Перемогу.


“До експозиції персональної виставки «Берегиня надії» Світлана Бойкова-Калюжна підготувала 20 робіт: живописні картини, розписні панно та авторські ляльки-мотанки.
Наша надія на щасливе життя ніколи не згасне, адже на відкриття завітало багато знайомих і друзів, та просто наших миколаївців, які повернулися з вимушеного переселення. Яке щастя побачити усіх знову, доторкнутися і зануритись в обійми! Яке щастя спостерігати за емоціями глядачів, які так відверто говорили про свої враження”, – каже керівниця “Арт-спокуси”, заслуженний робітник культури України Валентина Кривцова.