Арестович підтвердив оточення угруповання росіян на Херсонщині

8:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович підтвердив взяття в оточення угруповання російських військ у Херсонській області в районі Високопілля.

Про це він розповів під час прямого ефіру з Марком Фейгіним, повідомляє УНІАН.

“Ми частково взяли Ольгине і майже повністю Потьомкіне. Це два населених пункти праворуч і ліворуч від Високопілля. Там по суті повторення Іловайська для російських військ, тому що там приблизно понад тисячу бійців з озброєнням і військовою технікою. Вони знаходяться в тактичному оточенні, вчора була спроба їх прориву звідти, була припинена нашим вогнем, вони повернулися назад і знаходяться на 3/4 в оточенні з вогневим контролем єдиного виходу”, – говорить Арестович.

Район оточення росіян / скріншот

За його словами, російське командування деморалізоване тим, що відбувається в Херсонській області. Все це Арестович називає наслідком успішної роботи HIMARS та інших озброєнь.

Він додав, що росіяни, за непідтвердженими даними, просили на тактичному рівні “зелений коридор” для виходу з оточення.

“Ситуація дзеркальна Іловайську. Російське командування в Іловайську віроломно порушило домовленість, розстріляло наші війська. У нас є дуже велика спокуса поховати їх усіх у цьому котлі. Але, по-перше, ми воюємо не так, як росіяни, не порушуємо наше слово. По-друге, я думаю, що високогуманні ЗСУ просто запропонують їм здатися. Це буде найкращий вихід для них – здатися, здати озброєння і техніку, залишитися живими. Це війна і цяцькатися ніхто не буде. Ми не надамо коридор. Якщо вони не захотять здатися, доля їх буде вирішена”, – запевнив Арестович.

За його словами, росіяни, які здалися в полон, можуть поповнити “обмінний фонд”.

Арестович також повідомив, що в окупантів виникли проблеми на півдні Херсонщини, в районі селища Давидів Брід. За його словами, там ЗСУ перерізали одну з доріг, що “турбує” росіян.

Радник глави ОПУ також привітав ворожі війська з першим “котлом” у цій війні.

Раніше сьогодні військовий експерт Олександр Коваленко повідомив, що біля села Високопілля в Херсонській області російські окупанти потрапили в котел і вимагають організувати “зелений коридор” для виходу з оточення українських захисників.

За даними The Insider, в результаті контрнаступу ЗСУ оточені до двох тисяч російських військових. “Зелений коридор” для виходу з оточення запросили три російські батальйонні тактичні групи, в тому числі рота спецназу і танкова, повідомили журналісти.