Арешт Путіна на саміті БРІКС законний, міжнародне право чітке, – Бербок

16:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Голова Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що вважає можливий арешт російського диктатора Володимира Путіна законним. Ордер на це раніше видав Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі.

Про це з посиланням на слова міністерки повідомляє німецька газета Zeit, передає Цензор.НЕТ з посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Бербок закликала дотримуватись міжнародного права на майбутньому саміті БРІКС у Південно-Африканській республіці, який може відвідати Путін.

“Наразі міжнародне право чітке. Міжнародне право чітко визначає: воєнні злочинці, відповідальні за ведення агресивних воєн, колись будуть притягнуті до відповідальності”, — сказала Бербок. 

Про це вона розповіла після засідання Ради держав Балтійського моря у Вісмарі, Німеччина.

Бербок сказала, що саміт БРІКС дає зрозуміти, що жорстока агресивна війна та порушення міжнародного порядку мають наслідки для кожного агресора та воєнного злочинця.

Вона зауважила, що Південна Африка вже дала зрозуміти, що вона є членом МКС.

“Це робить ще більш ясним, що ця російська агресивна війна не є суто європейською справою, а що вона впливає на весь світ”, – сказала вона.

Південна Африка є підписантом Римського статуту, а отже зобов’язана заарештувати Путіна, якщо той з’явиться на території країни.