Антикорупційний прорив: реакція медіа на розпорядження Сєнкевича про обов`язкову публікацію кошторисів

11:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Всеукраїнське видання «Дзеркало тижня» опублікувало статтю, присвячену ініціативі Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича. Про це пише сайт міськради.

Нагадаємо, днями мер підписав розпорядження, що зобов`язує усі управління, департаменти та комунальні підприємства міста оприлюднювати кошториси будівництва, реконструкцій та капітальних ремонтів у зручному форматі для аналізу та обробки даних.

Миколаїв – перше місто в Україні, яке пішло на такий крок!

Це допоможе журналістам-розслідувачам, аналітикам та аудиторам моніторити закупівлі з високим корупційним ризиком.

Миколаїв працює з Антикорупційною ініціативою ЄС, щоб місто стало зразковим у питаннях прозорості та доброчесності.

Прокоментував рішення міського голови і журналіст-розслідувач видання «Наші гроші» Юрій Ніколов.

«Це реально круто. Коли мер не придумує, чому не треба світить ціни асфальту та бетону у муніципальних підрядах, не розказує, що закон не зобов’язує публікувати підсумкові відомості ресурсів. А  бере і каже своїм людям: «Давайте показувати ціни, нам нема чого ховати від платників податків».

На моїй пам’яті це перший прояв такої політичної волі в  Україні», – йдеться на сторінці Юрія Ніколова в фейсбуці.

Представник видання «Наші гроші», яке займається антикорупційними розслідуваннями, пояснює, чому це так важливо.

«… кошторис показує ціну використаних будматеріалів як товару. По суті, ціна цегли, арматури, асфальту, церезіту – це як ціна яєць, картоплі, яблук у продуктових каталогах Резнікова. Тобто ви можете бачити якусь суму за добове харчування солдата і не розуміти – прикурюють там чи ні. А коли бачити ціну складових того чеку – відразу все стає зрозуміло».

Як повідомляла раніше пресслужба Миколаївської міської ради, міська влада разом з Антикорупційною ініціативою ЄС реалізує низку проєктів, спрямованих на вдосконалення процедур та процесів управління містом.

Так, за ініціативи мера Олександра Сєнкевича запустили процес оновлення закупівельних процедур у виконавчих органах міськради.

Також Миколаїв став єдиним містом в Україні, яке запровадило моніторинг міжнародної допомоги.

«Цю методологію ми будемо приймати і роздавати всім містам-партнерам. Запровадження таких механізмів зміцнює довіру наших міжнародних друзів не тільки до Миколаєва, а й до всієї держави», – підкреслив Тарас Случик, – представник Антикорупційної ініціативи ЄС.