Альберт Вербець. До 80-річчя з дня народження. Щоби пам’ятали

21:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 березня народився відомий в літературному житті Миколаєва діяч – один з улюбленіших акторів нашого міста, заслужений артист України, член НСПУ, драматург  Альберт Васильович Вербець (1943-2015). Цього року він мав би відзначити своє 80-річчя.
Про ювілей актора на своії сторінці у Фейсбуці нагадала співробітник Миколаївської  універсальної наукової бібліотеки Марина Тасинкевич.
Згадаємо!
Миколаївський академічний художній драматичний театр став для нього рідним з 1975 р. Тут він здійснив як режисер постановку декількох вистав, втілив десятки ролей – Серебряков “Дядя Ваня”, Єпіходов “Вишневий сад” по А. Чехову, роль в п’єсі М. Ладо “Очень простая история” тощо. Зараз в театрі є музей, де можна побачити світлини з вистав за участю Альберта Васильовича.
Згадую його приходи у спілку письменників на Нікольській, 44 до Дмитра Кременя, ту незабутню посмішку і тихі добрі лагідні слова… Цікаво було за ним спостерігати. Раділа, коли бачила добрих та талановитих друзів Дмитра Дмитровича, щирих та справжніх…
Плідно займався літературною діяльністю. Член Спілки письменників України. Автор більше десяти п’єс : «Екіпаж» «Летючого Голландця», «Восьме чудо світу», «З ночі в ніч», «Глибина», «Дорога із Чорного царства», «Голгофа»,«Мар’я-краса, золота коса» та ін. Більшість із них поставлені в рідному театрі, театрах України та колишнього СРСР, у тому числ і на сценах Києва та Санкт-Петербурга. Видав авторський збірник п’єс. Здійснив як режисер постановку більше десяти вистав у Миколаєві, Києві та інших містах.