Акції та знижки – це обман: шість трюків, за допомогою яких дурять українців у супермаркетах

10:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні супермаркети та магазини використовують цілу низку хитрощів для того, щоб продати товар дорожче, а клієнта – змусити купити більше. Багато покупців активно користуються акціями в магазинах, але частина знижок може бути обманом.

Про те, які “акційні” схеми використовують супермаркети та на що варто звернути увагу покупцю, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Знижки за розкладом. Багато торгових мереж влаштовують у себе “дні знижок”, наприклад, у встановлене число місяця. Однак, якщо уважно простежити за цінниками, може виявитися, що вартість багатьох товарів різко підвищується якраз перед такими днями.

Тобто магазин встановлює завищену ціну, а потім знижує її до звичайного рівня під виглядом знижки. По суті, товар за такою ж ціною клієнт міг придбати і до “знижки”.

Переклеєні цінники. Один із найпоширеніших способів. На старий цінник наклеюють інший із “акційною” ціною. Покупець звертає увагу лише на розмір “знижки” та купує товар. Але якщо акуратно відклеїти останній цінник та подивитися на попередній, стане зрозуміло, що ціна не змінилася.

Знижки на копійки. Покупці часто не зважають на перекреслену ціну. Іноді виявляється, що стара ціна була вищою за акцію всього на одну або кілька копійок. Були й випадки, коли перекреслена ціна була навіть нижчою, ніж “знижка”.

Два цінники на один товар. На одному ціннику вказано більш високу суму, ніж на іншому. Але покупець упевнений, що це акція та товар продається за низькою ціною. На касі товар пробивають  за ціною, яка вище. Розрахунок на те, що людина не помітить цього, або на касі погодиться і на велику ціну, щоб не змінювати товар.

Обман кольором. Часто у супермаркетах після закінчення акції не прибирають жовті чи червоні цінники. Люди автоматично беруть “акційні” товари, хоч знижки насправді вже немає.

Небезпечні для здоров’я ціни. В Україні за законом заборонено продавати продукти, термін придатності яких минув. Проте деякі магазини пропонують такий товар за зниженою ціною.

Перед тим, як купувати щось зі знижкою, обов’язково перевірте термін придатності. Також враховуйте, що за неправильних умов зберігання термін придатності скорочується.