9 грудня – Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду,

14:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила постанову проголосити 9 грудня Міжнародним днем пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої гідності та попередження цього злочину.

Геноцид визначається як дії, які здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу.

Серед цих дій:
вбивство членів такої групи чи заподіяння
серйозних тілесних ушкоджень;
навмисне створення для будь-якої групи таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове  фізичне її знищення; насильницька передача дітей із однієї людської групи до іншої та ін.

Геноцид, незалежно від того, чи відбувається він у мирний чи воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права. Головна відповідальність за попередження та припинення геноциду покладається на державу, в якій цей злочин вчиняється.

* Масовий геноцид євреїв призвів до винищення шести мільйонів людей цієї національності.

* Перший геноцид ХХ століття ― сплановане і здійснене в 1915 році знищення вірмен та ассирійців-християн у Туреччині під приводом зачистки прифронтової зони від потенційно проросійського населення. Загинуло більш ніж 600 тисяч.

* рф та путін влаштував геноцид у Чечні. За оцінкою журналу The Wall Street Journal тих років, російська армія вбила в Чечні від 100 до 200 тисяч людей. При тому, що чеченська нація налічує лише один мільйон людей.

* Парламенти Естонії та Латвії визнали війну 2022 року в Україні геноцидом. Актами геноциду Естонія назвала вбивства, викрадення, депортацію, позбавлення волі, тортури, зґвалтування, а також осквернення тіл у Бучі, Бородянці, Гостомелі, Ірпені, Маріуполі та інших українських містах.

 СЬОГОДНІ, НА ЖАЛЬ, ВІД ГЕНОЦИДУ СТРАЖДАЄ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД.