$50 млрд для України: ЗМІ дізналися про умову США

11:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Влада США готова надати Україні кредит у розмірі $50 млрд, який буде погашатися прибутками від заморожених російських активів, якщо ЄС продовжить санкції проти РФ на безстроковий термін. Про це напередодні повідомила газета Financial Times.

За даними джерел, США хочуть, щоб ЄС продовжив санкції проти Росії, які зараз продовжуються кожні шість місяців, до кінця війни в Україні. Це необхідно для того, щоб Вашингтон не залишився єдиним відповідальним за виплати по кредитах, наданих Києву.

Але будь-які зміни в санкціях ЄС потребують схвалення всіх лідерів, включаючи Віктора Орбана, який захищає право вето Угорщини щодо санкцій. Пропозиція США викладена в обговоренні ЄС, підготовленому для віртуальної зустрічі міністрів фінансів блоку, де вони обговорять, як зібрати кошти для Києва.

США наполягають на досягненні угоди перед самітом G7 в Італії наступного тижня, де механізм фінансування за рахунок прибутку від заморожених активів, ймовірно, стане центральним елементом підтримки України.

Основний варіант, що розглядається, – це план США надати Україні позику, можливо, разом з іншими країнами G7, приблизно рівну оціночним “надприбуткам” від сотень мільярдів доларів заморожених російських активів, що зберігаються на Заході. Дипломати кажуть, що це може бути до $50 млрд.