4 червня на сайті Національної Спілки журналістів України вийшов матеріал, присвячений нашій “Вечорці”!

13:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Інтервю у редакторки газети “Вечірній Миколаїв” Олени Івашко взяв прес-секретар інформаційної служби НСЖУ. Пропонуємо матеріал увазі наших читачів.

Усі наші матеріали – ексклюзив!”: виходить друком відновлена за сприяння НСЖУ газета “Вечірній Миколаїв”

Його головна редакторка не лише керує колективом і пише статті, а й продає свіжі номери, сидячи в газетному кіоску.

«Уже випустили два номери, готуємо третій!» – із гордістю каже нова головна редакторка газети «Вечірній Миколаїв» Олена Івашко. За сприяння Національної спілки журналістів України ця газета з 22 травня відновила друк і знов приходить до читача.

Редакторка каже, що й сама до останнього не повністю вірила, що газета знов виходитиме. Тому й відреагувала у фейсбуці емоційним: «Ми вийшли! І в нас вийшло!» На допис відреагували майже 140 коментаторів, і абсолютна більшість щиро вітала «Вечірній Миколаїв» із почином.

– Частину тиражу першого номера ми роздали під час відзначення 42-ої річниці дитячого містечка «Казка» і на річковому причалі, де виступав військовий оркестр. Скористалися такою можливістю, адже так мало сьогодні в Миколаєві заходів, де містяни могли б зібратися, – каже Олена Івашко. – Але зазвичай я сиджу і продаю газети в кіоску.

За словами редакторки, нині завдання відродженої газети – щоб читач про неї згадав. Їй приємно, коли чує, як перехожі дивуються: «Ого! «Вечірка» вийшла! Класно!» А відтак підходять і купують. Перший номер вийшов на 8 сторінках накладом 1,5 тисячі примірників, другий на 4 сторінках – накладом в тисячу.

Втім, питання розповсюдження наразі стоїть гостро. Редакція уклала угоду з декількома підприємствами, які купують газети оптом. Із «Укрпоштою» домовитися про передплату поки що немає можливості, адже газета, яка тривалий час не видавалася, подала документи на перереєстрацію в останній день і зараз стоїть у черзі.

– Напевне, доведеться переходити на редакційну передплату. На сайті НСЖУ я прочитала про досвід багатьох редакцій, які розповсюджують своє видання таким чином, – каже редакторка. – Також розглядаємо можливість організувати продаж газети в закладах громадського харчування та магазинах.

Перші номери «Вечірнього Миколаєва» вийшли коштом НСЖУ та її партнерів, зараз редакція працює із низкою потенційних грантодавців. Зокрема, виграли грант на отримання зарядної станції великої потужності, що для Миколаєва дуже важливо.

На запитання, чи не шкодує, що очолила видання у момент, коли над його відродженням треба багато працювати, Олена Івашко відповідає, що бували моменти, коли з’являлися сумніви.

– Але мені подобається, що наші працівники радіють від того, що отримали перспективу залишитися в улюбленій професії. Мені подобається, коли читачі радіють, отримавши черговий номер. А крім того, для мене це питання відповідальності. Миколаївці повинні мати різноманітні засоби інформування, – каже редакторка. – Дехто каже, що може все, що завгодно, прочитати у смартфоні. А ні! Наші матеріали є тільки у нас – ексклюзив!

Відновлення місцевих медіа, особливо на прифронтових територіях – серед головних пріоритетів НСЖУ. Після початку повномасштабного конфлікту на прифронтових та деокупованих територіях за сприяння НСЖУ відновлено вихід близько 30 місцевих видань.

Інформаційна служба НСЖУ.

Фото надала Олена Івашко.