29 квітня – День Військово-Морського Прапору Збройних Сил України

15:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

29 квітня в Україні традиційно святкують День Військово-Морського Прапору Збройних Сил України. З цим святом усіх причетних привітав Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.
105 років тому – 29 квітня 1918 року на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці було організовано та піднято українські прапори. Саме в цей день підняття українських прапорів уперше засвідчило підпорядкування флоту і належність кораблів до Української Народної Республіки.
Проголошення незалежності України стало відправною точкою формування національних Військово-Морських Сил. З 1992 року на кораблях, катерах та суднах забезпечення піднімаються українські військово-морські прапори. Сьогодні під цим прапором, як і 105 років тому, ми відстоюємо нашу незалежність, наше українське море. Під цим прапором виконують бойові завдання кораблі і катери, морська піхота, морська авіація та інші підроздили Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Переконаний, Українські прапори невдовзі знову замайорять над нашим визволеним Українським Кримом”, – відзначив віце-адмірал.

А у Миколаєві з нагоди свята пройшов великий автопробіг з прапорами Військово-Морських Сил.

Організаторами заходу виступили військовослужбовці спецпідрозділу ВМС України “Ангели”.
Участь в автопробігу взяли 57 автівок, зокрема захисники, які служать у лавах ВМС, рідні та близькі військовослужбовців, а також прості миколаївці.
Одними з організаторів та учасників заходу були захисник Донецького аеропорту, оборонець Маріуполя та “Азовсталі”, повний кавалер ордену “За мужність”, генеральний директор інформаційного агентства “Українська Медіа Група” Артем Дибленко та офіцер Морської Піхоти Дмитро Дмитрієв.
Фото: NikLife