28 липня в Україні – День хрещення Русі князем Володимиром Великим. Для слов’ян ця подія стала особливою – з того  часу почався шалений розвиток культури та писемності

18:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

28 липня православна церква згадує дуже важливу подію – день, коли рівноапостольний князь Володимир Великий охрестив Київську Русь. Офіційно це свято носить назву – День хрещення Русі-України. Воно було встановлено 25 липня 2008 року наказом Президента України. Дату обрали на честь вшанування пам’яті рівноапостольного князя Володимира Великого. На жаль, невідомі точний день та навіть рік, коли відбулася ця подія. Однак більшість істориків вважає, що Київську Русь хрестили 988 року.

До 30 років князь Володимир Великий, внук рівноапостольної княгині Ольги та син князя Святослава Ігоревича, був язичником.

В “Повісті минулих літ” описано процес “випробування вір”, який відбувся до хрещення. До князя Володимира прибули посланці різних релігій: ісламу, християнства та юдаїзму. Та саме християнство найбільше припало йому до душі.

На той час найбільш розвиненою країною вважалася Візантія, тому Володимир вирішив прийняти християнство, яке там було основною релігією. Для Київської Русі прийняття християнства та хрещення стало переломним моментом в історії. Адже від цього часу країна почала швидше розвиватися, були зміцнені зв’язки з країнами Європи.

Киян масово хрестили у місці, де річка Почайна впадає у Дніпро. Згодом всі міста та села Київської Русі прийняли християнство. Однак від традицій відмовилися далеко не всі, ще кілька століть викорінювалися язичницькі обряди та звичаї, а деякі з них популярні навіть сьогодні.