11 квітня – Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів

11:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів, який відзначається щорічно 11 квітня за ініціативою ООН, миколаївці разом із першим заступником Миколаївського міського голови Віталієм Луковим, першим заступником голови облради Антоном Табунщиком, начальницею управління культури, національностей та релігій облвійськадміністрації Оленою Буберенко та представниками миколаївської громади провели лаконічну церемонію покладання квітів до пам’ятного знаку в’язням концтабору «Шталаг-364» та вшанували пам’ять про всіх загиблих хвилиною мовчання.

Табір «Шталаг-364» був одним з найбільших регіональних таборів на півдні України. За роки фашистської окупації в «Шталаг-364» загинули майже всі, а це – до 70 тисяч осіб.

“Сьогодні від колишніх жахіть залишилась лише напівзруйнована арка з табличкою, але пам’ять про всіх загиблих в катівнях фашистських концтаборів житиме вічно! І тому наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Юрій Гранатуров.