100-й театральний сезон в драматичному театрі Миколаєва закрито. Новий, 101-й, відкриється 1 жовтня 2023 року 13-м фестивалем «Homo Ludens»

16:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

100-й театральний сезон в Миколаївському академічному художньому драматичному театрі було відкрито під час активних ворожих обстрілів, на сцені, облаштованій в укритті театру. До Дня Державного Прапора України і Дня Незалежності України відбулася перша прем’єра – театралізована концертна програма «Україна переможе!».
Протягом сезону відбувались покази оновлених вистав: «Станція, або Розклад бажань на завтра» О. Вітра, «Убиваємо його?» В. Демченко, «Кольори» П. Ар’є, «Усе сплачено!» І. Жаміака, «Фернандо Крапп написав мені листа» М. де Унамуно, «Горгони» та «Маєток Рейвенскрофт» Д. Нігро, «Це мій народ! Я син його»! за творами М. Вінграновського, казки «Клаптики закуточками» і «Одного разу в Африці» та прем’єрні постановки: «Шахрайки» Н. Уварової, «Котячі історії» Л. Тимошенко, М. Смілянець, «Емігранти» і «Кароль» С. Мрожека.
Широкого резонансу набула прем’єра моновистави «Проста українська скіфська баба», створена на основі роману «Доця» Т. Горіха Зерня. Протягом сезону також було створено квартирник «Директорська ложа» за участі директора-художнього керівника театру Артема Свистуна, заслуженого діяча мистецтв України та режисера-постановника театру Віктора Мозгового. Глядачам були представлені театралізовані концертні програми «Вечорниці у Кайдаша» і «Обриси жінки». Протягом ювілейного сезону також відбувались гастролі театру в міста Одесу та Кропивницький.
До закриття 100-го сезону колектив театру підготував прем’єру вистави «Наше містечко» за п’єсою Торнтона Вайлдера. Це імерсійна, експериментальна вистава, де глядачі – учасники сценічної дії. Режисер-постановник-заслужений діяч мистецтв України Євген Курман, художник-постановник – Олена Рикусова, балетмейстер-постановник – Олена Лисенко. У постановці брала участь вся трупа театру. Глядачі мали можливість потрапити на початок 20 століття, у маленьке американське містечко Гровер-Корнерсі та познайомитися з його мешканцями.
«Люди проживають своє життя і не розуміють, що таке життя, доки вони живі…». А швидкоплинність життя, пропущена призмої війни, в реальності роблять цю виставу близькою і зрозумілою кожному.