10 вересня миколаївців запрошують на історичну онлайн-екскурсію до Дня міста

15:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З нагоди святкування Дня міста миколаївців запрошують на історичну авторську онлайн-екскурсію Миколаєвом «Місто-герой новітньої історії. Від кімерійця до українця» з екскурсоводом Анною Червак. Організатори запрошують усіх, і тих, хто залишається в місті, і тих, хто розкиданий по різним містам і країнам, повідомляє Миколаївська міська рада.

Захід відбудеться у суботу, 10 вересня, о 16:00 (за київським часом) на платформі Zoom. Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією  https://bit.ly/mykolaiv233. Організатор події: КУ ММР «Агенція розвитку Миколаєва».

«Кожного дня Миколаїв пише свою героїчну історію. Своєю боротьбою, незламністю, вірою, надією та великою любов’ю ми поповнюємо її іменами та подіями, що роблять місто міцною фортецею на захисті України. Під час екскурсії не тільки спробуємо вас здивувати, але й познайомити з історією міста на хвилі. Тож раді зібрати всіх у дружньому колі, і тих, хто лишився в місті, і тих, хто виїхав у безпечне місце», – зазначають організатори.

Цієї суботи місту виповнюється 233 роки, але земля, на якій стоїть Миколаїв, має набагато ширшу історичну цінність і бачила зміну різних епох.

Південь України завжди був у вирі подій і мав стратегічне значення. Тому ми зараз говоримо про історію, яка сформувала наш менталітет, спосіб життя і духовні основи. Це і стародавні часи – кіммерійці, греки, скіфи, давні слов’яни – вони сакральна реконструкція миколаївської землі. І «Дике поле», козацькі пригоди південними степами і річками, Іван Мазепа, життя-буття вільних козаків на берегах Південного Бугу.А далі:1789 – 1917 рр. – часи від заснування міста до повалення імперії, де розвінчуємо міфи про відсутність українського виміру в Миколаєві; 1917 – 1991 рр. – буремні роки національно-визвольної боротьби, радянська влада, німецька окупація; 1991 – 24.02.2022 рр. – економічні та політичні зміни, революційні процеси; з 24.02.2022 р. – історія, яку ми творимо саме в цю мить.

Це буде невелика за часом, але неймовірно потужна за змістом екскурсія рідним містом, знайомство з його мешканцями, які жили за століття до нас. Віртуальна прогулянка рідними вуличками. Переосмислення історичної цінності Миколаєва.

Посилання на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/445497730943309